A WELL Building Standard® (WELL Épület Szabvány) minősítés olyan körülményeket hoz létre, amelyek megteremtik a zavartalan, eredményes, produktív és kényelmes beltéri környezetet.
WELL Building Standard® (WELL Épület Szabvány) minősítés elősegíti a mindennapos testmozgás integrálását, úgy hogy lehetőséget ad és támogatást nyújt az aktív életvitelhez és elriaszt a mozgásszegény viselkedéstől.
Az egészségünkkel kapcsolatos tudományos kutatások folyamatosan új eredményeket hoznak, így egyre több megoldás születik a jóllét növelésére az épített környezeten keresztül.
A WELL Building Standard® (WELL Épület Szabvány) minősítés a tervezési, a technológiai és az eljárási stratégiák segítségével optimalizálja a kognitív és az érzelmi egészséget.
A WELL Building Standard® (WELL Épület Szabvány) minősítés segíti, hogy a friss, egészséges élelmiszerek hozzáférhetővé váljanak, korlátozza az egészségtelen összetevők jelenlétét és ösztönzi a jobb étkezési szokások és a gasztronómiai kultúra kialakulását.
A WELL Building Standard® (WELL Épület Szabvány) minősítés olyan követelményeket támaszt melyek elősegítik a tiszta levegő meglétét és csökkentik vagy minimalizálják a beltéri légszennyezettség forrásait. A tiszta levegő az egészségünk létfontosságú alkotóeleme.
A fény az elektromágneses sugárzás látható formája, tágabb értelemben beleérthető a kisebb hullámhosszú ultraibolya és nagyobb hullámhosszú infravörös sugárzás is. Az aktuális világítási szabványok és iránymutatások különböző helyiségekre vonatkozó megvilágítási javaslatokkal szolgálnak, melyek a helyiségekben végzett tipikus cselekvések általános megvilágítási követelményeit veszik alapul.
A WELL Building Standard® (WELL Épület Szabvány) minősítés elősegíti a biztonságos és tiszta víz jelenlétét a megfelelő szűrési technikák és a rendszeres tesztelés bevezettetésével, hogy az épület használói optimális minőségű vízhez jussanak minden vízhasználat során.
Mi a A WELL Building Standard® (WELL Épület Szabvány) minősítés legfontosabb alapelvei? Összegyűjtöttük!
Nagyon hasznos kezdeményezésnek tartjuk a 2019. február 15-én elindított interaktív előadás sorozatot. Az egészséges irodai környezet érdekében tett intézkedések egyre sürgetőbbek.
Az elmúlt évtizedekben folyamatosan nőtt az az irodai munkahelyek száma, egyre nő a dolgozók aránya az adminisztratív szolgáltatási területeken.
Kovács Emesének szeretnénk megfontolásra javasolni, hogy a ”Well” minősítésben, az irodai dolgozókra jutó irodaterület mérőszáma is szerepeljen, a túlzsúfolt irodai környezet egészségtelen hatásának csökkentése érdekében.
A Well Irodáról szóló szakmai előadás nagyon jól összegezte a munkavállalók jó közérzetét középpontba állító új minősítési rendszer lényegét, így ingatlanfejlesztőként felkészülten várom a leendő bérlők erre vonatkozó igényeit. Számomra a Well nyolc fő kategóriája közül kiemelt fontossággal bír a fitness, a mozgáskultúra bevezetése a munkahelyeken. Ráadásul én ezt közösségépítő eszközként is használnám, hogy az ott dolgozók együtt éljék át a testmozgás örömét. Az irodai épített környezetben olyan feltételeket kell megteremteni, amelyek ösztönzik a fizikai aktivitást és az aktív életmódot.
Az ingatlanfejlesztőknek a Well minősítés szempontrendszere olyan támpontokat ad, amelyekre érdemes odafigyelni már a beruházások elindításánál. A bérirodaházak fejlesztői számba vehetik az épületek alaprajzi, tartószerkezeti és épületgépészeti kialakítását, hogy az később alkalmas lehessen egy Well iroda megvalósítására. Amellett, hogy a minősítés egy kitűnő marketingeszköz, legalább olyan fontos a munkavállalók egészségének és kényelmének középpontba állítása is. A WELL továbbá hozzásegítheti a HR és kommunikációs szakterületek bekapcsolását is az irodatervezés folyamatába, ami nagyban segítheti egy projekt sikerét.